Uluslararası Balkan Üniversitesi Eğitime Işık Tutuyor

   2021 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Balkan Üniversitesi, yenilikçi ve modern yapısı ile Kuzey Makedonya ve Türkiye’nin belirli bölgelerinde faaliyet gösteriyor.
Sınavsız Geçiş Fırsatı
Yeni mezun olan öğrenciler ÖSYM’nin belirlemiş olduğu yönergeleri takip ederek Balkan Üniversitesine kayıt yaptırabilir. Üniversitenin bünyesinde bulunan eğitim fakültesi, mühendislik fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, iletişim fakültesi, insan ve toplum birimleri fakültesi, sanat ve tasarım fakültesi tercihlerini yapıp üniversitenin seçkin eğitim sistemine adım atabilirsiniz. ÖSYM’nin üniversiteye girecek adaylardan aradığı bazı kriterler bulunmaktadır. Öncelikli olarak meslek lisesi mezunu ve yeni mezun olmak gibi şartlar aranmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi ÖSYM’nin bu sistemi doğrultusunda ilerlemektedir. Sınavsız geçiş fırsatı ile sizlerde Balkan Üniversitesi’nde kaliteli eğitimin farkını yaşayabilirsiniz.
Fakülteler
Uluslararası Balkan Üniversitesi profesyonel akademik kadrosu, günümüz teknolojisi ile donatılmış derslikleri ve tüm öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde hazırlanan, ders programları ile eğitim-öğretim görevine hız kesmeden devam etmektedir. Çağdaş Dünyanın ihtiyaçlarından olan bilim ve teknolojinin gerekli olduğu bir çağda eğitim gelişmişliğin belirteci konumundadır. Eğitim sisteminin çarklarının dönebilmesi için en gerekli unsur eğitimi veren öğretmendir. Bu sebeple öğretmen yetiştiren kurumların nitelikli ve çağın ihtiyaçlarına uygun öğretmen yetiştirebiliyor olması çok önemlidir. Uluslararası Balkan Üniversitesi yeniliklere öncülük eden eğitim-öğretim imkânı veren bir üniversite olmakla beraber, edinilen bilgiyi teknoloji ile birleştirip yaratıcı ve farklı düşüncelerle, en doğru meslek bilgisi ve becerilerine sahip mühendisler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Yeniliklere açık olacak şekilde eğitim-öğretim programları ve alanı ile ilgili sürekli araştırma çalışmaları başlatmak, edinilen bilgiyi sürekli geliştirmek, yurt içi ve dışında sanayii, sivil toplum ve kamu kuruluşları eşliğinde yeni çalışmalar başlatmak, ülkenin menfaati için çaba gösteren bireyler yetiştirmektir.

Üsküp’te Eğitim
Balkanların atar damarı Makedonya’da dostlukların simgesi, mükemmel bir ufka uzanan eğitimin merkezi konumunda olan Uluslararası Balkan Üniversitesi, sizlerin en iyi şartlarda eğitim alması için kapılarını açmıştır.  Avrupa Birliğine seçilmesi an meselesi olan Kuzey Makedonya, sağlamış olduğu iyi yaşam standartlarının da beraberinde getirdiği sosyal ve ekonomik şartların doğrultusunda, öğrencilerin vazgeçemeyeceği bir yaşam sunmaktadır.
Kuzey Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi doğal yaşam ile iç içe bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Kültürel olarak Türkiye’nin geleneklerine oldukça yakın olmasından dolayı yabancılık çekmeyeceksiniz. Tarihi anlamda Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına girmiş olduğundan dolayı pek çok Osmanlı kültürüne ve eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi Üsküp’te eğitim alanında lider bir eğitim kurumu olma özelliğine sahiptir. İki ulus içinde tarihi önem arz eden kumanova, manastır, pirlepe ve kalkandelen şehirlerine komşuluk etmektedir.
Özelliklede İstanbul’dan gelen öğrenciler için en büyük avantajlardan biri de ulaşımdır. İstanbul-Üsküp arası uçak ile seyahat 1 saat sürmektedir. Üsküp şehri tarihi anlamda ülkemizle benzerlik gösterdiği gibi, Ekonomik, sosyal ve yeme-içme konusunda da benzerlik gösteriyor. Ulaşım yönünden birçok yere yakındır ve ulaşım oldukça ekonomiktir. Türklerin damak zevkine uygun birçok yiyecek ve içeceğin de olması büyük bir avantajdır. Üsküp’te eğitim hayatınız süresince ikamet etmek ve uygun fiyata barınmak gibi imkanlara sahip olabilirsiniz. Yurt bakımından da oldukça modern bir binaya sahip olduğundan dolayı öğrenciler keşife açıktır. Üsküp kafe, restoran, lokanta, sinema ve kültür merkezleri bakımından oldukça zengindir. Özelliklede Kış Turizmi ve rengarenk gece hayatıyla Üsküp canlı bir şehirdir. Öğrencileri, birçok geleneğe ev sahipliği yapan, aynı zamanda kendi gelenekleri konusunda yabancılık çekmeden dil öğrenebileceği bir eğitim kurumu olan Uluslararası Balkan Üniversitesine davet ediyoruz.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri

error: Kopyalanması Yasaktır!