19 Kişilik Enkazda Kolon Kesme Tartışması

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Malatya’da 19 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı Hayat Sitesi’nin enkazında kolon kesme tartışması yaşandı. Eşini kaybettiği enkazın kaldırıldığı görünce bağırmaya başlayan Sultan Kırıcı ve 4 çocuğu, binanın altındaki mobilya mağazasının kolon kestiğini iddia etti. Mağaza sahibi Salih Sarı ise “Biz böyle bir şey olmasını ister miyiz? Kesinlikle öyle bir şey yok. Herkes gibi biz de büyük acı çekiyoruz” dedi.

Yeşilyurt ilçesi Özalper Mahallesi’ndeki 4 bloktan oluşan 4 katlı Hayat Sitesi’nin altında mobilya mağazası bulunan bina, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki ilk depremde çöktü. Diğer üç blok ise aynı gün saat 13.24’te yaşanan Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğündeki depremle yıkıldı.

19 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİ ÇIKARILDI

Hayat Sitesi’nin enkazından 19 kişinin cansız bedeni çıkarıldı. Binanın içinde kimsenin kalmadığı belirlenmesi üzerine enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı.

ENKAZIN KALDIRILDIĞINI GÖRÜNCE BAĞIRMAYA BAŞLADI

Depremde yaşamını yitiren Bayram Kırıcı’nın eşi Sultan Kırıcı ve 4 çocuğu enkazın kaldırıldığını görünce bağırmaya başladı. Binanın altındaki mağazanın kolon kestiğini iddia eden aile, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını ve enkazda inceleme yapılmasını istediklerini söyledi.

“ALT KATTAKİ MAĞAZA KOLON KESTİ”

Babası Bayram Kırıcı’nın mobilya mağazasının kolon kesmek suretiyle öldüğünü annesinin ise kurtulduğunu iddia eden Gülhan Karaaslan şunları söyledi: “‘Annem ve babamın yaşadığı A/1 Blok bina sabaha karşı yaşanan ilk depremde yıkıldı. Diğerleri ise ikinci depremde çöktü. Onların kurtulma şansı oldu. Babamın olmadı çünkü alt kattaki mağaza kolon kesti, üst katı alarak mağazaya katıp binanın duvarlarını yıktılar. İnceleme yapılmak üzere savcılığa suç duyurusunda bulunduk ancak gelip baktığımızda enkazın kaldırıldığını gördük. Enkazın kaldırılmasını istemiyoruz. Suçlu varsa bulunup cezalandırılmasını istiyoruz. 4 binadan biri ilk depremde yıkılıyor diğer 3’ü ise ikinci depremde yıkılıyorsa demek ki bir hata var. Bizim ev de ilk depremde yıkılmasaydı babam şu an bizimle olurdu.”

“HERKES GİBİ BİZ DE BÜYÜK ACI ÇEKİYORUZ”

Enkaz kaldırma çalışmalarını izleyen mobilya mağaza sahibi Salih Sarı ise “Biz böyle bir şey olmasını ister miyiz? Kesinlikle öyle bir şey yok. Dış cephe değişikliği yapıldı başka bir şey yapmadık. Bir usulsüzlük yapmadık. Herkes gibi biz de büyük acı çekiyoruz” dedi.

Ailenin isteği üzerine enkaz kaldırma çalışmaları durduruldu.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri