Pınar Gültekin’in Acılı Babası Salonu Terk Etti

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i vahşice öldüren Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Acılı baba Sıddık Gültekin, avukatlarına mahkeme başkanı tarafından söz verilmemesi üzerine “Bu duruşma benim için bitmiştir” diyerek salonu terk etti. Duruşma 15 Şubat’a ertelendi.

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i (27) önce boğarak öldüren, sonra da bir varile koyarak vahşice yakan Cemal Metin Avcı (32) ile ona yardımcı olan kardeşi Mertcan Avcı’nın (26) yargılanmasına devam edildi.

Cemal Metin Avcı, ‘canavarca hisle adam öldürme’ suçundan, kardeşi Mertcan Avcı da ‘yardım ve yataklık’ suçundan hakim karşısına çıktı.

BABA, DURUŞMA SALONUNU TERK ETTİ

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın bugün görülen ikinci duruşmasında, tanık Ceren Tunç’un dinlendiği sırada Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, itiraz ederek mahkeme başkanından söz istedi. Mahkeme başkanı, Epözdemir’e konuşması için söz vermedi. Bunun üzerine Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin ayağa kalkıp, “Bu duruşma benim için bitmiştir” diyerek, salonu terk etti.

“MAHKEME BAŞKANI ŞAHİTLERE YÖN VERİYOR”

Baba Gültekin, mahkeme çıkışında “Mahkemeden çıkacak kararın adaletli olacağına inanmıyorum. Hakimin değişmesini talep ediyoruz. Mahkeme başkanı, şahitlere resmen yön veriyor. Başka da bir şey diyemiyorum” dedi.

DURUŞMA 15 ŞUBAT’A ERTELENDİ

Çıkan tartışmalar sonrası duruşmaya ara verildi. Ara sonrasında hakim, mahkemeyi 15 Şubat’a erteledi.

MAHKEME HEYETİNİN REDDİNİ İSTEDİLER

Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, adliye önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Epözdemir, mahkemenin sanığı aklamaya çalıştığını belirterek, mahkeme heyetinin reddini istediklerini söyledi. Bu talebi, 1. Ağır Ceza Mahkemesi karara bağlayacak.

“KEŞİFLE İLGİLİ BİLİRKİŞİ RAPORU BİZİ TATMİN ETMEDİ”

Çok planlı, organize işlenmiş bir cinayetle karşı karşıya olduklarını belirten Epözdemir, sanığın, ceza sorumluluğunu minimize etmek, haksız tahrik indiriminden faydalanmak amacıyla çok ilginç savunmalar yaptığını söyledi.

Olay yerinde yapılan keşifle ilgili raporun ellerine ulaştığını dile getiren Epözdemir, “Bilirkişi raporu bizi tatmin etmedi. Çok bilimsel, hükme elverişli, hükme esas alınabilecek bir rapor olduğunu düşünmüyoruz. Fizik ve kimya mühendisleri tarafından hazırlanacak bir bilirkişi raporu talep edeceğiz. Bu en azından yargılamanın haline müessir olabilir” ifadelerini kullandı. Epözdemir, maktulün ölüm zamanı ve ölüm nedeniyle ilgili Adli Tıp Genel Kurumundan gelecek raporu beklediklerini kaydetti.

Maktulün telefonu ve SIM kartının kırılmasına ve bunu sanık Cemal Metin Avcı’nın yapmasına rağmen mahkemenin Android telefonun şifresi ve son 8 aydaki bilgi, belge, fotoğraf ve videoların tespiti için ABD’ye müzekkere yazdığını anlatan Epözdemir, bundan sonuç alınamayacağını savundu.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri