Elektronik Hacim Düzelticileri ve Gaz Ölçüm Sistemlerindeki Önemini Anlamak

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bir gaz hacmi düzeltici, sıcaklık ve basınç etkilerine dayalı olarak düzeltilmemiş bir akış ölçerin düzeltilmemiş hacmini düzeltilmiş hacme çevirerek ölçüm hassasiyetini artırır. Bu işlem, akış ölçümünde doğruluğu artırır.

Türbin ve döner gaz sayaçlarının yanı sıra ölçülen değerle orantılı darbe çıkışı sağlayan diğer tip cihazlarla (ultrasonik veya kütle gaz sayaçları gibi) birlikte kullanılabilirler. Ayrıca, bu cihazın çalışması için harici güç kaynağına ihtiyacı yoktur.

Kesinlik

Korrektör doğruluğu, gaz hacimlerini ölçerken çok önemlidir. Bu cihazlar, bir gaz ölçerden nabız sinyalini alır ve içinden geçen sıvının standart (Düzeltilmiş) hacmini hesaplamak için yerel basıncı ve sıcaklığı da ölçer.

Bu cihazlar, gazların hacimlerini doğru bir şekilde ölçmek için basınç, sıcaklık ve sıkıştırılabilirlik faktörlerini kullanır. Ayrıca, çeşitli gereksinimleri karşılamak için tasarlanmış bir dizi özellik ve yetenek sunarlar.

Bu cihazlar, doğal gaz ölçümü, telemetri, veri kaydı ve diğer birçok uygulama için idealdir. Güçlü pilleri, ölçümlerinizi gerçekleştirmek için uzun ömürlü güç sağlar; olay günlüğü yetenekleri de sağlanır. Ayrıca, bellekleri ortalama olarak bir aya kadar güvenilir depolama sağlar.

Kolaylık

Gaz ölçümü hassas hacim ölçümleri gerektirir. Bunun nedeni, bir gaz sistemindeki basınç ve sıcaklığın, içinden geçen gazın hacmini değiştirebilmesidir.

Gaz dağıtım miktarlarındaki bir tutarsızlık, kullanımınızı takip ederken büyük sorunlara neden olabilir.

Bu sorunla mücadele etmenin bir yolu, elektronik ses düzeltici kullanmaktır. Bu cihazlar, alınan düzeltilmemiş gaz hacmini almak ve sisteminizdeki basınç ve sıcaklığa göre ayarlamak için sensörler kullanır.

Esneklik

Esneklik – kırılmadan kolayca ve acısız bir şekilde esneme veya bükülme kapasitesi.

Gaz ölçümleri söz konusu olduğunda esneklik en temel özelliklerden biridir. Sadece sahadaki temel ekipman ve varlıklara yönelik hasar risklerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda verimliliği ve üretkenliği artırır, karlılığı artırır ve ileride daha zorlu zorluklara hazırlanır.

Elektronik hacim düzelticiler, bir gaz ölçüm sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Bir gaz sayacından gelen nabız sinyalini alırlar ve ayrıca sayaçtan geçen gazın standart (Düzeltilmiş) hacmini hesaplamak için yerel basınç ve sıcaklığı kaydederler.

ELCOR, RPD, Türbin ve Diyafram sayaçları gibi çeşitli Doğal Gaz ve LPG sayaçları ile kullanılan bir Elektronik Hacim Düzelticidir. Bir veri toplama SCADA sistemine bağlantı sağlayan bir RS485 (isteğe bağlı RS232) seri arayüzüne sahiptir; üç dijital giriş – düşük frekans veya ikili – ve iki çıkış.

Maliyet

Elektronik hacim düzelticiler, mevcut bir ölçüm sistemine pahalı bir ek olabilir, ancak bu cihazlar günümüzün merkezi gaz kontrol dünyasında vazgeçilmez hale geldi.

Düzgün yapılandırılmış ve operasyonel olarak odaklanmış bir EVC, sayaç okuma ve sayacın her iki tarafındaki bakım masraflarını azaltarak uzun vadede kamu hizmeti operatörlerinin tasarruf etmesini sağlayabilir. Standart görünümü, sezgisel yazılımı ve tak ve çalıştır yapısı, en son teknolojinin kullanılmasını garanti ederken kurulum ve bakım zorluklarını basitleştirir.

Böyle bir ürün, saklama aktarımı ve endüstriyel ölçüm uygulamaları için tasarlanmış yüksek performanslı ancak az yer kaplayan bir cihaz olan Honeywell EC 350 hacim düzelticidir. Son teknoloji donanım ve yazılıma sahip bu hacim düzeltici, sınıfının en iyisi doğruluk, genişletilebilir bellek, gelişmiş tanılama, tümleşik hücresel iletişim ve uzatılmış pil ömrü sunar. Ayrıca, okunması kolay ekran ve kullanıcı dostu grafik menülerle donatılmıştır. Total Data Services’ın PowerSpringTM sayaç veri yönetimi yazılımı tarafından desteklenen EC 350, mevcut altyapılara kolayca entegre olabilir veya gelişmiş sayaç uygulamaları içinde BT entegrasyonunu kolaylaştırmak için bağımsız olarak çalışabilir.

Türkiye ve Dünyada lider Elektronik hacim düzeltici üreticisi rmftek sayfasından daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. https://www.rmftek.com/

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri